![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 4231418
*
nr 423 1418
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 15:03:58
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
3240 Spegeltrymå
Empirestil. Höjd: 58+ 170
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:28
*
Pigtittare
nr 423 1418
Pigtittare
1800-tal
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 15:03:58 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
3240 Spegeltrymå
Empirestil. Höjd: 58+ 170
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:28